Zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą urządzenia Sphinx 2 SHR to połączenie laseroterapii i technologii IPL (Intense Pulse Light). SHR z systemem “In Motion” jest przełomem w trwałym usuwaniu owłosienia.  Zabieg jest komfortowy metoda ta jest niemal całkowicie bezbolesna. Trzeba jednak pamiętać o wykonaniu Seri zabiegów ze względu na różne fazy wzrostu włosa. Jesteśmy w stanie zadziałać na te w fazie wzrostu. Światło pochłonięte przez barwnik zawarty we włosie (melaninę) doprowadza do koagulacji (zamknięcia) naczyń włosowatych odżywiających włos oraz przegrzewa łodygę włosa co prowadzi do jego zniszczenia. Najlepsze efekty uzyskają osoby z jasną karnacją i ciemnym włosem. Technologia SHR jest bezpieczniejsza od dotychczasowo znanych (laser diodowy, ipl) i można wykonywać zabiegi przy opalonej skórze zmniejszając parametry lub latem stosując filtry przeciwsłoneczne.

Terapia naczyniowa

Najnowsza opatentowana technologia łącząca energię świetlną z cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności terapii. Jest to jedyna metoda potwierdzona badaniami, która pozwala usunąć rumień, zaczerwienienie „napadowe” (emocje, alkohol, sauna) czy trądzik różowaty. Technologia IPL połączona z SHR działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Hemoglobina obecna w czerwonych krwinkach pochłania promieniowanie świetlne, które zostaje zamienione na energię cieplną. Co powoduje zwężenie, obkurczenie i zamknięcie naczyń krwionośnych.

Terapia przeciwtrądzikowa

Trądzik jest charakterystyczną chorobą gruczołów łojowych. Przyczyn jego powstawania należy szukać  m.in. w zaburzeniach hormonalnych, nieodpowiednim odżywianiu, nieprawidłowym rogowaceniu w obrębie gruczołów łojowych, nadprodukcji łoju, czynnikach środowiskowych czy nie odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Za powstawanie trądziku odpowiedzialne są bakterie beztlenowe (Propionibacterium Acnes), promieniowanie świetlne uwalnia tlen co powoduje śmierć beztlenowej komórki bakteryjnej. Dodatkowym działaniem zabiegu jest pobudzenie włókien konagenowych co powoduje delikatne zmniejszenie blizn potrądzikowych, rozjaśnienie skóry oraz zwężenie porów.

IPL zabieg redukujący przebarwienia

Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele. Mogą pojawić się po zbyt intensywnej ekspozycji słonecznej, przy problemach hormonalnych, chorobach wątroby, nadnerczy czy tarczycy, mogą być również skutkiem stosowania niektórych leków czy kosmetyków. Podczas zabiegu działam światłem rozproszonym, które zostaje absorbowane przez nadmiernie nagromadzone melanocyty. W konsekwencji tego następuje rozkład cząsteczek pigmentu, które w procesie odnowy komórkowej (złuszczania) zostają wydalone z głębszych warstw skóry.

Fotoodmładzanie

Połączenie dwóch technologii, energii świetlnej z cieplną pozwala osiągnąć zniewalające efekty w terapii anti-age. Starzenie się skóry, to naturalny proces. Wpływ na niego ma wiele czynników m.in. warunki zewnętrzne (fotostarzenie). Podczas zabiegu podgrzewamy skórę do 48°C, co powoduje przebudowę włókien kolagenowych i elastyny. Efekty po serii zabiegów utrzymują się długo. Skóra jest gładsza, bardziej jędrna, drobne przebarwienia czy naczynka ulegają zmniejszeniu, a procesy starzenia skóry zostają spowolnione.